Czech Slovak

Sanace střešních krytin

Za dvacet let existence a vývoje nátěrových hmot se společnost AUSTIS a.s. úzce specializovala na vývoj a formulaci receptur se zaměřením na nátěry střešních krytin. Díky tomu je dnes schopna svým zákazníkům předložit ucelenou nabídku nátěrových systémů na všechny typy střešních krytin.

 

K nátěrům plechové krytiny, kde nejtypičtější krytiny jsou pozinkovaný plechu, Al plechu, měď a další kovové materiály, nabízíme tyto tři nejpoužívanější nátěrové systémy: 

1. Nátěrový systém ETERNAL mat akrylátový volíme v případě, že podklad tvoří pozinkovaný plech i nezoxidovaný, Al plech, plech z ostatních barevných kovů, plechová krytina natřená základovou barvou, případně krytina s přilnavým starým nátěrem, nevykazující známky koroze.

2. Nátěrový systém tvořený hmotami ETERNAL antikor akrylátový a ETERNAL mat akrylátový je vhodný pro pozinkovaný plech s lokálními ohnisky koroze s výskytem na cca 50% celkové plochy.

3. Nátěrový systém ETERNAL na kovy je vhodný na plochy, které jsou z větší části napadené korozí, tedy více než  50%.

 

Pro střešní krytinu z asfaltových pásů či šindelů jsou určené nátěrové systémy tvořené hydroizolační hmotou SANAKRYL TOP. Hlavní vlastností tohoto materiálu je nepropustnost pro vodu, pružnost a odolnost povětrnosti a UV záření. Nátěrové hmoty si zachovávají svoje vlastnosti v rozmezí teplot - 30°C do 90°C.

SANAKRYL TOP  je určený k nátěrům plochých střech s parametry:

  • sklon střechy min. 1°
  • střecha s dlouhodobým zatížením vodou (max. 6 měsíců nepřetržitě bez vyschnutí)
  • střecha v požárně nebezpečném prostoru se sklonem do 15°

SANAKRYL TOP lze použít také k ochranným nátěrům nové střešní izolační PUR pěny, lze použít i k nátěrům klempířského příslušenství z pozinkovaného plechu, hliníkového plechu a ocelového plechu natřeného antikorozním nátěrem.

Způsoby použití hydroizolačních hmot

  1. Hydroizolační systém (s použitím výstužné tkaniny)
  2. Ochranný nátěr
  3. Regenerační nátěr

 

U sanace vláknocementové, betonové, keramické pálené střešní krytiny a dřevěných šindelů je vhodné zvolit  nátěrový systém s použitím hmoty ETERNAL na střechy. Vytváří trvale pružný nátěr schopný zakrýt a utěsnit drobné trhlinky v podkladu. Výborně se hodí na starší krytinu v horším stavu.

Technické parametry aplikace naleznete u konkrétních produktů nebo v aplikačním předpisu Střechy.

Ke stažení